Uzależnienie od alkoholu a wygląd zewnętrzny

Uzależnienie od alkoholu a wygląd zewnętrzny

Osoba uzależniona od alkoholu może swoim zachowaniem i wyglądem sygnalizować, że coś jest nie tak. Jak wygląda i jak się czuje osoba z problemem alkoholowym? Sprawdź, jakie są objawy uzależnienia od alkoholu.

  • Szara skóra o niezdrowym kolorycie
  • Zmarszczki na twarzy osób uzależnionych od alkoholu są głębsze i bardziej widoczne
  • Opuchnięta twarz
  • Zaczerwienione oczy
  • Wychudzenie spowodowane jest szybkim spadkiem masy mięśniowej.

Osoby uzależnione od alkoholu mogą również stać się agresywne, nie tylko dlatego, że są pod wpływem, ale również dlatego, że ktoś ukrywa przed nimi alkohol, próbując walczyć z nałogiem. Bez alkoholu trudno sobie wyobrazić życie bez uzależnienia.

Każdy przypadek jest inny. Są tacy uzależnieni, którzy potrafią lepiej maskować problem niż inni. W uzależnieniu od alkoholu istnieją określone fazy, które wskazują na stopień zaawansowania choroby alkoholowej.

Leczenie uzależnień w prywatnym ośrodku – dowiedz się więcej na https://alkoholizmwieliczka.pl/

Fazy uzależnienia od alkoholu

Możemy mówić o czterech fazach uzależnienia od alkoholu. Każda faza jest inna i zależy od wielu czynników. Jakie są cztery fazy uzależnienia od alkoholu? I kiedy możemy mówić o przejściu z jednej fazy do drugiej? Możemy wyróżnić następujące fazy:

  • Faza przedalkoholowa lub wstępna nazywana jest również pierwszą fazą. Na tym etapie trudno jest rozpoznać chorobę. Osoba może znajdować się w tym stanie przez wiele lat i nie wzbudzać podejrzeń innych. Osoba z chorobą może nie różnić się niczym od osoby, która nie ma problemu z alkoholem i używa go sporadycznie. Najważniejsza jest postawa danej osoby wobec alkoholu. Osoby bardziej podatne na uzależnienie odkrywają, że alkohol może mieć bardzo relaksujące i przyjemne działanie. Alkohol jest coraz częściej używany jako sposób na relaks i poprawę nastroju. Osoba w tym stadium nie pije alkoholu sama, ale szuka okazji, by robić to z innymi, często nie zdając sobie z tego sprawy. Osoba uzależniona rozwija w sobie zależność od alkoholu w celu rozładowania napięcia. W miarę upływu czasu wzrasta tolerancja na alkohol. Aby poczuć satysfakcję, osoba uzależniona musi wypić więcej alkoholu.
  • Faza druga – znana również jako faza ostrzegawcza. Moment, w którym pojawia się palimpsest, zwany potocznie “przerwaniem filmu”, jest momentem, w którym osoba uzależniona do niego dochodzi. W tym stanie człowiek pije tak długo, aż straci orientację w sytuacji. Nie traci jednak przytomności. Następnego dnia zapomina o tym okresie. Faza ta charakteryzuje się częstymi lukami w pamięci, mimo że spożyła tylko niewielką ilość alkoholu.
  • Faza krytyczna nazywana jest również trzecią fazą. Przejście do fazy krytycznej następuje w momencie, kiedy spożycie alkoholu nie jest już kontrolowane. Osoba uzależniona nie może przestać pić. Ani obietnic składanych rodzinie czy przyjaciołom, ani gróźb, ani planów na przyszłość. Chociaż abstynencja może być tymczasowa, uzależniony wkrótce powróci do picia. Przestaje mieć znaczenie praca, rodzina, hobby, a nawet wygląd zewnętrzny. Istnieją również objawy uzależnienia fizycznego. Mogą pojawić się również objawy uzależnienia fizycznego.
  • Czwarta faza jest znana jako faza chroniczna lub przewlekła. Osoba uzależniona będzie piła prawie non stop i odrzuca wszelkie pozory trzeźwości. Nie udaje przed nikim, że jest trzeźwy, nie szuka wymówek, nie ma wyrzutów sumienia. Jego organizm jest stale w stanie upojenia alkoholowego, co powoduje pogorszenie jego stanu psychicznego i fizycznego. Chory nie jest w stanie przestać pić z powodu ciężkich zespołów abstynencyjnych. Może również wystąpić psychoza alkoholowa. To stadium uzależnienia pozwala osobie pijącej na wypicie każdej substancji, nawet trującej, jak np. skażony alkohol.

Skutki alkoholizmu

Do krwiobiegu alkohol dostaje się przez żołądek. Dwadzieścia procent z niego jest wchłaniane do krwiobiegu. Reszta jest wchłaniana przez jelito cienkie. Alkohol krąży we krwi w całym organizmie i oddziałuje na mózg i wątrobę. Jakie są skutki uboczne picia alkoholu? Jest to kac, który jest wynikiem odwodnienia organizmu. Alkohol hamuje zdolność organizmu do wchłaniania wody. Ale alkohol może mieć również negatywny wpływ na narządy wewnętrzne. Co może się stać z ciałem, jeśli ktoś nadużywa alkoholu?

Najbardziej dotknięta jest wątroba. Dzieje się tak dlatego, że alkohol może spowodować jej stłuszczenie i marskość. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że szkody wyrządzone w tym obszarze są nieodwracalne. Możliwe jest jednak spowolnienie, a nawet zatrzymanie dalszego rozwoju choroby, aby wątroba mogła nadal pełnić swoje funkcje.

Również uszkodzenie komórek nerwowych może być spowodowane przez alkohol. Istnieją dwa możliwe skutki: udar mózgu lub demencja. Zagrożone jest również serce osoby uzależnionej. Nadmierne picie alkoholu może spowodować zawał serca, chorobę wieńcową i wzrost ciśnienia krwi.

Skutki spożywania alkoholu wykraczają daleko poza zdrowie. Mogą one mieć negatywny wpływ na każdy aspekt życia człowieka, w tym na życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Alkohol może prowadzić do przemocy psychicznej i fizycznej, jak również do konfliktów i problemów. Nadmierne picie może również prowadzić do utraty zaufania w najbliższym otoczeniu. Może to skutkować utratą pracy, co może powodować kolejne problemy i konflikty.

W przypadku picia alkoholu mogą pojawić się problemy natury prawnej. Osoba uzależniona nie jest w stanie kontrolować swoich odruchów i często ma luki w pamięci. Nie jest w stanie przypomnieć sobie, co robił.

Previous 9 pomysłów na biznes w małym mieście
Next Co to jest cheat meal? Czy warto go stosować?

Może to Ci się spodoba

Msza święta w intencji małopolskiej Policji w Katedrze Królewskiej na Wawelu

Tegoroczne obchody Święta Policji w Małopolsce rozpoczęła uroczysta msza święta w Katedrze Wawelskiej, która odbyła się  w niedzielę, 16 lipca 2017 r. o godz.10.00. Mszę celebrował  Krajowy Duszpasterz Policji, Biskup

Jak zimą pielęgnować kwiaty domowe?

Zima to najlepszy czas na dodatkową opiekę nad roślinami domowymi. Zimą trzeba o nie dbać inaczej niż w pozostałym okresie. Jak dbać o kwiaty doniczkowe? Rośliny domowe nie zapadają w

Dobry materac w Bytomiu – jak dobrać odpowiedni model dla osób z bólami pleców?

Ból pleców jest uciążliwym problemem. Problemy z kręgosłupem mogą mieć różne podłoże, a dodatkowo przyczyniają się bo obniżenia sprawności ruchowej, a także ogólnego samopoczucia. Wiele przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa wynika

Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych

W poniedziałek 28 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci

W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań

Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu “Policjanci w służbie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź