Teatr na osiedlu

Teatr na osiedlu

Adaptację baśni braci Grimm w wykonaniu Teatru Gry i Ludzi zobaczyli wczoraj /28 sierpnia/ młodsi i starsi widzowie w niecodziennej scenerii, bo na Osiedlu Arki Bożka. Spektakl zorganizowała Fundacja Inqubator Teatralny i Spółdzielczy Klub Sezam w ramach projektu Tu Teatr Bytom.

Złożone z dwóch części „Opowieści Wagantów” były  próbą odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki, które można było zobaczyć w Bytomiu, wykonano z przedmiotów codziennego użytku takich jak kosze, drewniane łyżki, puchary, miotły itp.

Tu Teatr Bytom to projekt, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Fundacja Inqubator Teatralny. W ramach działania odbywają się pokazy spektakli i warsztaty teatralne w wybranych dzielnicach naszego miasta. Tegoroczna odsłona jest już piątą z cyklu.

W niedzielę, 5 września o 16.00 w okolicach placu zabaw przy ulicy Podhalańskiej 7 w Szombierkach swój spektakl “CiałoKształt” zaprezentuje KolektTacz. Kolektyw, który tworzą  Aniela Kokosza, Paulina Giwer- Kowalewska i Agnieszka Dubilewicz, powstał w marcu 2020 roku, z potrzeby wspólnego tworzenia. Artystki w swojej pracy korzystają z narzędzi wywodzących się z techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem. Zainspirowane wydarzeniami związanymi ze społeczną izolacją, zaprojektowały cykl wydarzeń performatywnych pod wspólną nazwą: „To jest teraz”. Warto wspomnieć, że prezentowane spektakle wybrane zostały przez jury społeczne w drodze ogólnopolskiego konkursu. Zadanie jest dofinansowane ze środków gminy Bytom.

Źródło: Urząd Miejski w Bytomiu

Previous Kameralnie na zakończenie
Next Po 30 latach znów razem na scenie

Może to Ci się spodoba

Mamy siebie – Rodzina źródłem pokoju. Koncert w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny

Soliści, duety, a także grupy wokalne i taneczne wychowanków Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2 wystąpiły w Bytomskim Centrum Kultury w ramach koncertu z okazji trwającego Metropolitalnego Święta Rodziny

Pieśni operowe i operetkowe w Parku Kachla

Podczas kolejnego koncertu w ramach letniego parkogrania w okolicach Stawu Północnego wystąpiła Gabriela Silva oraz zaproszeni goście. W repertuarze wydarzenia znalazły się pieśni operowe i operetkowe na głos i fortepian.

Koncert na Strażackiej

Jeszcze do niedawna ulica wypełniona dźwiękami strażackiej syreny, już w najbliższą sobotę, 11 września o 20.00 wypełni się brzmieniem gitar, akordeonu i kalimby. W ramach Dogrywki Bytomskiego Kwietnika w ogródku

Spektakl bytomskich uczniów najlepszy

Wielkim sukcesem dla Grupy Teatralnej Można już Łowić, uczniów klas z edukacją teatralną w II Liceum Ogólnokształcącym w Bytomiu, zakończył się udział w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „SKIBOWISKO” we Wrocławiu.

Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika

Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na

Michał Rusinek w Beceku

Po raz kolejny będziemy gościć w naszym mieście znanego literaturoznawcę, pisarza, tłumacza, a także profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego i byłego sekretarza Wisławy Szymborskiej – Michała Rusinka. Zapraszamy na spotkanie do Bytomskiego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź