Rozpoczęły się prace związane z budową płyty boiska w Rozbarku

Rozpoczęły się prace związane z budową płyty boiska w Rozbarku

Budowa nowego, wielofunkcyjnego boiska w Rozbarku to inwestycja, na której zakończenie czekają nie tylko dzieci i młodzież, ale również młodzi piłkarze GKS Rozbark. Realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego zadanie możliwe jest dzięki pozyskaniu przez nasze miasto dofinansowania w kwocie ponad 2 mln zł z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska”. Na placu budowy trwają już prace przygotowawcze na terenie pod budowę płyty boiska oraz wykonanie niezbędnej infrastruktury sportowej na obiekcie.

– O nowe boisko treningowe w Rozbarku upomnieli się bytomianie, którzy w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego oddali 3,5 tys. głosów na ten projekt. Dążyliśmy do tego, aby projekt był zrealizowany jak najlepiej, dlatego inwestycję rozpoczęto od modernizacji zniszczonej trybuny, a na budowę boiska pozyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Dzięki podpisanej w lipcu umowie możliwe było rozpoczęcie prac, które z każdym dniem postępują. Zgodnie z umową inwestycja powinna zostać ukończona jeszcze w tym roku – podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

Wykonawca rozpoczął już przygotowanie terenu pod budowę płyty boiska

Wykonawca inwestycji – firma GretaSport z Dąbrowy Górniczej już zakończyła prace rozbiórkowe związane z likwidacją wysłużonych urządzeń /piłkochwytów, bramek, chodników/ oraz przystąpiła do prac ziemnych. Umożliwią one nie tylko przygotowanie terenu pod wykonanie podbudowy płyty nowego boiska, ale także wykonanie niezbędnej infrastruktury sportowej na obiekcie.

W kolejnych etapach wykonane zostanie odwodnienie boiska, instalacja oświetlenia i monitoringu, a także piłkochwyty i ogrodzenie. Po zrealizowaniu tych robót, wykonane zostaną ciągi komunikacyjne – chodniki i plac, zaś na zakończenie zamontowane zostaną urządzenia sportowe, czyli bramki, boksy dla zawodników oraz zainstalowane oświetlenie i monitoring boiska.

Certyfikat najwyższej jakości FIFA

W ramach projektu “#BO_Rozbark – nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima powstanie pełnowymiarowe boisko treningowe o nawierzchni trawiastej syntetycznej. Nawierzchnia ma posiadać certyfikat FIFA, który potwierdza najwyższą jakość płyty boiska. Zostaną również zamontowane urządzenia sportowe – bramki, boksy dla zawodników, piłkochwyty, postawione zostanie ogrodzenie, wybudowane będą ciągi komunikacyjne – chodniki i place oraz zainstalowany system odwodnienia boiska, monitoring i oświetlenie. Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma GretaSport z Dąbrowy Górniczej. Firma powstała w 2004 roku i od tamtej pory wykonała ponad tysiąc obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym pełnowymiarowe obiekty piłkarskie, stadiony oraz place zabaw.

Blisko 4 miliony złotych na inwestycję

Realizacja inwestycji będzie kosztować 3 mln 894 tys. zł. W grudniu 2020 roku gmina Bytom pozyskała dofinansowanie na ten cel w kwocie ponad 2 mln zł z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska”. Zgodnie z harmonogramem, budowa boiska powinna zostać zrealizowana do końca 2021 roku.

Zanim rozpoczęto budowę boiska, konieczny był remont trybuny

Przypomnijmy, że w 2020 roku trwała naprawa trybuny na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima realizowana w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego „Rozbark – nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na GKS Rozbark”. W ramach przewidzianych prac wyłoniony w drodze przetargu wykonawca rozebrał, a następnie odtworzył mur oporowy trybuny, wyremontował strefę oparcia konstrukcji stalowej na fundamentach oraz zabezpieczył ją antykorozyjnie. Ponadto konstrukcja zadaszenia została oczyszczona i pomalowana, schody wraz z balustradą od strony boiska treningowego przeszły remont, zaś skarpę wyprofilowano.

– Naprawa trybuny stadionu GKS Rozbark była konieczna, aby można było przejść do realizacji kolejnego etapu inwestycji, czyli przebudowy boiska treningowego na stadionie – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. – Wynikało to z decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który nakazał prace remontowe trybuny ze względu na pogarszający się stan obiektu oraz bezpieczeństwo przebywających tam kibiców – podkreśla wiceprezydent Adam Fras.

Warto podkreślić, że koszt prac wraz z ekspertyzą techniczną wyniósł 425 tys. zł.

Źródło: Urząd Miejski w Bytomiu

Previous Bytomscy hokeiści zadebiutują na nowym lodowisku
Next Open call w Teatrze Rozbark

Może to Ci się spodoba

Drzewko za elektrośmieci

W środę, 15 września Miasto Bytom oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko organizuje zbiórkę elektroodpadów podczas 15. Otwartej Konferencji Ekologicznej „Miasto zielone – miasto zdrowe”. Zbiórka odbędzie się na parkingu Teatru Rozbark

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Warsztaty na Żabich Dołach

Kolejna impreza w ramach Lata w mieście przyciągnęła miłośników ekologicznych przygód. Chętni na przejażdżkę rowerową spotkali się na Rynku aby później wyruszyć na warsztaty, które odbyły się w Zespole Przyrodniczo-Krajobrazowym

Sukces małopolskich policyjnych biegaczy

Podczas XV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji małopolscy policyjni biegacze stanęli

World of Warcraft Classic – Krawiectwo: Poradnik dla początkujących

Chcesz zostać krawcem? Może podziwiasz te lejące się szaty, a może po prostu jesteś fanem różu. Jeśli tak, to krawiectwo jest dla Ciebie! Oprócz tego, że jest to dobry zawód,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź