Poloniści na swoim lodzie pokonują tyszan

Podczas pierwszego w tym roku spotkania bytomscy hokeiści pewnie pokonali swojego rywala 5:1. Na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów o cenne punkty walczyli dziś z drużyną z Tychów.

Pierwsza tercja meczu była czasem na zapoznanie się z przeciwnikiem. Bramki padły dopiero w drugiej części spotkania. W 26 minucie krążek w bramce gości umieścił Michał Domogała w asyście z Bartłomiejem Stępniem i Piotrem Bajonem. Ten gol był początkiem udanej walki o zwycięstwo w tym spotkaniu.

Kolejna bramka padła w 32 minucie, kiedy Ilya Smirnov pokonał Mateusza Kubiaczyka, pilnującego bramki tyszan. Pokazanie gościom, że te bramki to nie przypadek zajęło bytomianom 3 minuty. W 35 Aleksander Bodora poprawił wynik na 3:0. Z takim wynikiem zawodnicy schodzili do szatni po sygnale zakończenia drugiej tercji.

W ostatniej części spotkania każda drużyna strzeliła po jednym golu. Bytomianie dla potwierdzenia swojej przewagi nad rywalem, z kolei goście umieścili krążek w bramce polonistów zdobywając tzw. „bramkę honorową”.

Kolejna możliwość zdobycia kompletu punktów bytomianie będą mieli już za tydzień. W sobotę o 17:00 podejmą SMS Toruń, a w niedzielę o tej samej godzinie TME ŁKH Łódź. Oba te spotkania rozegrane zostaną na bytomskim lodzie.

Źródło: Urząd Miejski w Bytomiu

Previous Trwają prace związane z rewitalizacją ulicy Dworcowej. Jakie roboty zostaną wykonane w styczniu?
Next 10 z rzędu zwycięstwo bytomskich koszykarzy

Może to Ci się spodoba

10 z rzędu zwycięstwo bytomskich koszykarzy

Podczas wczorajszego meczu bytomscy koszykarze nie dali żadnych szans swojemu rywalowi. BS Polonia Bytom pokonała na wyjeździe Niedźwiadki Chemart Przemyśl 131:87, umacniając swoją pozycję w ligowej tabeli. Poloniści obecnie są

Kolejny medal mistrzostw Europy dżudoczki Czarnych Bytom

W łotewskiej Rydze trwają Mistrzostwa Europy kadetów w dżudo. W turnieju znakomicie spisują się zawodniczki bytomskiego klubu. Wczoraj w kategorii 57 kg brązowy medal wywalczyła Daniela Badura. Wcześniej na podium

Bytomscy hokeiści zadebiutują na nowym lodowisku

Lider hokejowej I ligi, drużyna prowadzona przez Mariusza Puzio – KH Polonia Bytom już w najbliższą sobotę, 11 września o 18:00 rozegra swoje trzecie spotkanie w rozgrywkach ligowych. Będzie to

Czy rowery elektryczne typu fatbike nadają się do jazdy po mieście?

Fat bike to rowery, które przyciągają uwagę i wzbudzają ciekawość. Kiedy po raz pierwszy pojawiły się na rynku, nie były powszechnie znane. Obecnie są bardzo popularne i coraz częściej pojawiają

Hokejowa Polonia wraca na lód

W najbliższy weekend BS Polonia Bytom rozegra dwa mecze w I lidze/Młodzieżowej Hokej Lidze. W sobotę o godz. 18 podejmie MOSM Tychy, a w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z

Bytomscy waterpoliści zagrają o medale mistrzostw Polski

Zawodnicy WTS Polonia Bytom wygrali kolejny mecz i awansowali do grupy mistrzowskiej. Poloniści będą rywalizować z trzema innymi drużynami o złoty medal Mistrzostw Polski. W niedzielę bytomska drużyna w ostatniej