Poloniści na swoim lodzie pokonują tyszan

Podczas pierwszego w tym roku spotkania bytomscy hokeiści pewnie pokonali swojego rywala 5:1. Na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów o cenne punkty walczyli dziś z drużyną z Tychów.

Pierwsza tercja meczu była czasem na zapoznanie się z przeciwnikiem. Bramki padły dopiero w drugiej części spotkania. W 26 minucie krążek w bramce gości umieścił Michał Domogała w asyście z Bartłomiejem Stępniem i Piotrem Bajonem. Ten gol był początkiem udanej walki o zwycięstwo w tym spotkaniu.

Kolejna bramka padła w 32 minucie, kiedy Ilya Smirnov pokonał Mateusza Kubiaczyka, pilnującego bramki tyszan. Pokazanie gościom, że te bramki to nie przypadek zajęło bytomianom 3 minuty. W 35 Aleksander Bodora poprawił wynik na 3:0. Z takim wynikiem zawodnicy schodzili do szatni po sygnale zakończenia drugiej tercji.

W ostatniej części spotkania każda drużyna strzeliła po jednym golu. Bytomianie dla potwierdzenia swojej przewagi nad rywalem, z kolei goście umieścili krążek w bramce polonistów zdobywając tzw. „bramkę honorową”.

Kolejna możliwość zdobycia kompletu punktów bytomianie będą mieli już za tydzień. W sobotę o 17:00 podejmą SMS Toruń, a w niedzielę o tej samej godzinie TME ŁKH Łódź. Oba te spotkania rozegrane zostaną na bytomskim lodzie.

Źródło: Urząd Miejski w Bytomiu

Previous Trwają prace związane z rewitalizacją ulicy Dworcowej. Jakie roboty zostaną wykonane w styczniu?
Next 10 z rzędu zwycięstwo bytomskich koszykarzy

Może to Ci się spodoba

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

W niedzielę w Bytomiu odbędzie się finał Śląskiej Ligi OCR – lokalnego cyklu biegów przeszkodowych

Ponad 200 osób wystartuje w finałowych zawodach Śląskiej Ligi OCR. Uczestnicy będą rywalizować w niedzielę, 29 sierpnia na Kompleksie Boisk Sportowych Kolonia Zgorzelec oraz terenach parkowych. OCR (skrót od Obstacle

Magdalena Fręch dzielnie walczyła w Australian Open

Zawodniczka Górnika Bytom w pierwszej rundzie prestiżowego Australian Open zmierzyła się ze znakomitą Simoną Halep. Polka, która zagrała w tym spotkaniu w koszulce z herbem Bytomia, stoczyła wyrównaną walkę z

Bytomscy waterpoliści zagrają o medale mistrzostw Polski

Zawodnicy WTS Polonia Bytom wygrali kolejny mecz i awansowali do grupy mistrzowskiej. Poloniści będą rywalizować z trzema innymi drużynami o złoty medal Mistrzostw Polski. W niedzielę bytomska drużyna w ostatniej

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody