Medycyna estetyczna bez tajemnic

Medycyna estetyczna bez tajemnic

Medycyna estetyczna nie jest tajemnicą. Zwolenników i przeciwników jest tak samo dużo, jak zwolenników delikatnej poprawy wyglądu. Wokół tego tematu krąży wiele mitów i legend, które sprawiają, że wiele osób ma problem z odwiedzeniem kliniki medycyny estetycznej. Jest to błąd. Nie wszystkie zabiegi są tak samo szkodliwe i mogą wiele zdziałać dla naszej skóry. Jesień to najlepszy czas na wspomaganie regeneracji skóry. Nawet praca w domu może sprzyjać dokładniejszej i konsekwentnej pielęgnacji. Mamy 5 zabiegów, które możemy zastosować od razu, lub bardzo szybko. Makijaż będzie zupełnie zbędny.

Medycyna estetyczna nie powinna w nikim wzbudzać paniki czy strachu. Odpowiednio dobrany zabieg może diametralnie zmienić stan naszej skóry i zdziała cuda. Pięć zabiegów idealnie nadaje się na jesień.

Zabieg laserem frakcyjnym

Zabieg polega na wykonaniu odpowiedniego rodzaju peelingu. W jego skład wchodzi oczyszczanie manualne, nowoczesny sprzęt oraz odpowiednio dobrana maska. Stosowane są również indywidualnie dobrane preparaty z aktywnymi składnikami, takimi jak witamina C i kolagen. Specjaliści wykonujący zabieg przed przystąpieniem do zabiegu przedstawiają ewentualne przeciwwskazania, w zależności od wybranej metody i aktualnego stanu skóry pacjenta.

Sprawdź również: Jak poprawić wygląd blizn?

Wszechstronność lasera frakcyjnego CO2

Laser frakcyjny CO2 jest wszechstronny i ma wiele zastosowań. Jest idealny dla osób z trądzikiem, bliznami pooparzeniowymi lub pourazowymi, a także dla tych, którzy chcą, aby przebarwienia zniknęły. Działanie lasera opiera się na kontrolowanym uszkodzeniu komórek skóry. Skutecznie usuwa zewnętrzne warstwy skóry i stymuluje głębsze warstwy skóry do odbudowy i odmłodzenia. Specjalna głowica lasera wyposażona jest w skaner, który potrafi wypalać termiczne uszkodzenia skóry w postaci mikrokanalików. Wiązka lasera wnika głęboko w komórki, docierając aż do tkanki podskórnej. Nie powoduje oparzeń, ale stymuluje zdrowe tkanki sprzyjając szybkiej odbudowie i regeneracji. Zabieg może być wykonywany na dowolnej części ciała, w zależności od preferencji pacjenta. Jest bezbolesny i nieuciążliwy dzięki dodatkowemu systemowi chłodzenia w klinice. Parametry dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Pacjent może odczuwać jedynie ciepło lub ukłucia. Trzy dni po zabiegu skóra może być mocno zaczerwieniona i obrzęknięta. Przez kolejne 3-4 dni na skórze będą pojawiać się małe strupki. Pozostaną one przez około 7-8 dni po zabiegu. W tym czasie nie można nakładać makijażu. Minimalny czas rekonwalescencji to jeden tydzień, ale efekty mogą być zdumiewające.

Jesień to najlepszy czas na usuwanie niechcianych tatuaży, makijażu permanentnego czy przebarwień. Laser Q-switched jest w stanie wykonać takie zadanie bezbłędnie i może być stosowany do usuwania zmian melanocytowych takich jak piegi i znamiona, plama barwnikowa, plamy starcze, znamiona, plamy pigmentowe, pieprzyki, znamiona. Może być również stosowany do usuwania makijażu permanentnego lub niechcianych tatuaży. Zabieg polega na wykorzystaniu wiązki laserowej o określonej długości fali i ultrakrótkich impulsów o wysokiej energii do odparowania pigmentu z powierzchniowych warstw skóry. Powoduje to rozbicie cząsteczek pigmentu w głębszych warstwach, które następnie są wchłaniane. Laser Q-switched nie pozostawia blizn po zabiegu, a czas rekonwalescencji jest bardzo krótki. Chociaż skóra może wydawać się lekko zaczerwieniona, rumień zniknie w ciągu kilku godzin. Procedura zaczyna usuwać pigment natychmiast, ale może minąć wiele miesięcy zanim zobaczymy stopniowe zanikanie. Każdy zabieg powoduje postęp w rozjaśnianiu pigmentacji. Zalecana minimalna przerwa między zabiegami powinna wynosić 4-6 tygodni. Zabieg będzie wykonywał lekarz.

Laser KTP może zlikwidować pajączki

Czerwone pajączki na ciele i twarzy nie są czymś, co lubimy. Polecamy zainwestować w ich usunięcie, zamiast ukrywać je pod grubymi warstwami makijażu. Laser naczyniowy jest najlepszym narzędziem do realizacji tego zadania. Skutecznie zamyka teleangiektazje, naczyniaki płaskie i rozproszone zaczerwienienia. Wielu pacjentów go uwielbia. Laser KTP emituje wiązkę zielonego światła o długości fali 532 nm. Jest wyposażony w wiele głowic zabiegowych i ma bardzo dużą moc, co pozwala na szeroki zakres zabiegów. Efekty są natychmiastowe, a ewentualne lekkie zaczerwienienie skóry twarzy znika do drugiego dnia. Istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą uniemożliwić wykonanie zabiegu. Warto o tym porozmawiać z lekarzem podczas konsultacji.

Retinol zawsze na medal

Zabieg z retinolem to holistyczna terapia, która stymuluje odnowę tkanek. Aplikacja wysoko skoncentrowanych składników aktywnych do peelingu skóry z retinolem polega na nałożeniu maski. Peeling retinolem jest zabiegiem przywracającym skórze młody wygląd. Posiada wysokie stężenie składników aktywnych, które mogą mieć właściwości złuszczające, odmładzające, odświeżające i regenerujące. Zabieg ten może natychmiast rozjaśnić skórę, wyrównać koloryt skóry, zredukować zmarszczki, ściągnąć pory, poprawić napięcie skóry, zmniejszyć stany zapalne skóry. Nie jest zalecany przy: aktywnych lub ropnych zmianach trądzikowych, leczeniu retinoidami – zabieg można wykonać dopiero po 2 miesiącach, chorobach wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych; ciąży; skórze naczyniowej i bardzo wrażliwej; otwartych ranach lub uszkodzeniach skóry podczas zabiegu; świeżo opalonej skórze. Skóra zacznie się złuszczać po 2 dniach. Po 5-7 dniach widoczny jest efekt rozświetlenia. Dlatego też jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów w naszej klinice.

Previous Jak przygotować ucznia do szkoły? Szkolny zestaw startowy na szóstkę
Next 9 pomysłów na biznes w małym mieście

Może to Ci się spodoba

Nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej otwarta w Krakowie

W krakowskim szpitalu im. Ludwika Rydygiera otwarta została nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Ma zapewnić szybszą i bardziej precyzyjną diagnostykę onkologiczną. Zainstalowany tomograf komputerowy jest też bezpieczniejszy dla zdrowia pacjentów, wykorzystuje

Sukces małopolskich policjantów na III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

W dniach 9 – 10 marca 2017 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach  miała miejsce trzecia edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my

Odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych

W dniach 6 – 7 lutego 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Dafne” w Zakopanem odbyła się odprawa służbowa zastępców komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych, poświęcona podsumowaniu realizacji zadań przez

Święto Policji w KPP w Krakowie

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź