Dzień strażaka w bytomskiej jednostce

Dzień strażaka w bytomskiej jednostce

Z okazji Dnia Strażaka oraz jubileuszu 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej, w siedzibie Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu przy ul. Łużyckiej, dzisiaj 23 maja odbyły się uroczyste obchody. Podczas spotkania zostały wręczone odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Z kolei wyróżniającym się funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym prezydent Bytomia Mariusz Wołosz wręczył nagrody finansowe.

– Dziękuję Wam za codzienną pracę na rzecz miasta i mieszkańców. Pełnicie odpowiedzialną i niebezpieczną służbę, wspieracie i służycie pomocą dbając codziennie o nasze bezpieczeństwo – mówił podczas obchodów Dnia Strażaka prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Podczas poniedziałkowej uroczystości meldunek złożony przez dowódcę uroczystości przyjął zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Mirosław Synowiec. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, w tym m.in. Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu, Michał Staniszewski, komendanci PSP z jednostek ościennych, komendanci i kierownicy służb współpracujących, przedstawiciele samorządu, druhowie OSP oraz emerytowani strażacy z KM PSP w Bytomiu.

W trakcie spotkania Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu mł. bryg. Tomasz Rutkowski odniósł się do coraz to nowych wyzwań stawianych przed Państwową Strażą Pożarną, podziękował za otrzymywane wsparcie od parlamentarzystów, władz samorządowych oraz służb i instytucji współpracujących. Słowa podziękowania skierował także do druhów OSP z terenu Bytomia. Z kolei zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Mirosław Synowiec złożył podziękowania w imieniu własnym i Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego dla bytomskich strażaków i pracowników cywilnych za wysiłek codziennej służby na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Warto dodać, że podczas dzisiejszych obchodów na ręce prezesa OSP Górniki wręczony został akt włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Źródło: Urząd Miejski w Bytomiu

Previous Mamy siebie - Rodzina źródłem pokoju. Koncert w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny
Next Spektakl bytomskich uczniów najlepszy

Może to Ci się spodoba

Spektakl bytomskich uczniów najlepszy

Wielkim sukcesem dla Grupy Teatralnej Można już Łowić, uczniów klas z edukacją teatralną w II Liceum Ogólnokształcącym w Bytomiu, zakończył się udział w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „SKIBOWISKO” we Wrocławiu.

Koncert na Strażackiej

Jeszcze do niedawna ulica wypełniona dźwiękami strażackiej syreny, już w najbliższą sobotę, 11 września o 20.00 wypełni się brzmieniem gitar, akordeonu i kalimby. W ramach Dogrywki Bytomskiego Kwietnika w ogródku

Teatr na osiedlu

Adaptację baśni braci Grimm w wykonaniu Teatru Gry i Ludzi zobaczyli wczoraj /28 sierpnia/ młodsi i starsi widzowie w niecodziennej scenerii, bo na Osiedlu Arki Bożka. Spektakl zorganizowała Fundacja Inqubator

6 stycznia zapraszamy na Orszak Trzech Króli

„Dzień dziś wesoły” – to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia tradycyjnie już przemierzy bytomskie ulice, by pokłonić się Dzieciątku na bytomskim Rynku. Przypomnijmy, że podobnie jak w

Świętowali złote gody

Na ślubnym kobiercu stanęli pół wieku temu. W środę, 18 maja, 35 dostojnych par świętowało w restauracji „Świetlik” w Bytomiu. Z jubilatami spotkali się prezydent Mariusz Wołosz i przewodniczący Rady Miejskiej Michał

Pieśni operowe i operetkowe w Parku Kachla

Podczas kolejnego koncertu w ramach letniego parkogrania w okolicach Stawu Północnego wystąpiła Gabriela Silva oraz zaproszeni goście. W repertuarze wydarzenia znalazły się pieśni operowe i operetkowe na głos i fortepian.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź